JAK MĚŘÍME DĚTSKOU NOŽIČKU

Pro rodiče je velmi důležité pravidelně kontrolovat, zda dítě z obuvi nevyrostlo. U předškoláků a mladších školáků je to jednou za 2 až 3 měsíce, u starších školáků po 4 až 5 měsících. Pro správné měření existuje několik metod, jak zjistíme správnou velikost dětských botiček. Nevhodně vybraná obuv může dítěti deformovat nožičku, proto musíme být při výběru dětských botiček velice obezřetní.

 

METODY MĚŘENÍ DĚTSKÝCH NOŽIČEK

1. METODA POROVNÁNÍ DÉLKY CHODIDLA S VNITŘNÍ DÉLKOU OBUVI

Před nákupem je nutné správným způsobem změřit délku chodidla. Většina našich zákazníků využívá následující metodu:

Postavíme dítě patou ke zdi a změříme vzdálenost po konec nejdelšího prstu (zpravidla palec). K této vzdálenosti připočteme nadměrek 12 mm u uzavřené obuvi (vycházková obuv apod.) respektive 6 mm u otevřené obuvi (sandálky apod.).

Výsledný rozměr se porovná s vnitřní délkou obuvi (případně délkou stélky – u otevřené obuvi), kterou uvádíme u všech bot v jejich popisu a zjistíte velikost, která by Vašemu dítěti měla nejlépe sedět. Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma velikostmi, tak raději zvolte velikost vyšší.

 

2. MĚŘIDLO PLUS 12

Výborným pomocníkem při výběru správné velikosti obuvi je měřidlo Plus 12, které umožňuje jednoduše a spolehlivě změřit jak velikost nohy, tak vnitřní délku obuvi. Přimět neposedné a netrpělivé dítě ke spolupráci při výběru nové obuvi není vůbec jednoduché, navíc není možné pouhým pohmatem zjistit, kde v botičce končí jeho prstíky (dítě je může instinktivně pokrčit). Naše dítě může navíc ovlivnit barva tkaniček či obrázek na botě, který jej může zajímat více, než správná velikost obuvi.

Měřidlo Plus 12 je pomocník, který by neměl chybět ani v seriózních prodejnách s dětskou obuví, ani v žádné domácnosti – je totiž nezbytné dětem kontrolovat velikost obuvi průběžně, neboť v některých růstových fázích dětem roste noha i o tři velikosti ročně. Vězte, že pokud si dítě oblíbí obrázek na svých botičkách, lze jen těžko očekávat, že nám jednou objektivně oznámí: „Mám malé botičky.“


Postup měření pomocí Plus 12:

Délka nohy:

„Plus 12“ vytáhnout a změřit obě bosé, popř. v tenkých ponožkách obuté dětské nohy. Přečíst naměřenou hodnotu v milimetrech (tzn. délka nohy + 12 mm potřebné tomu).

 mereni delky nohy meridlem Plus 12

 Délka obuvi:

„Plus 12“ vložit do obuvi a vytáhnout. Přečíst hodnotu naměřenou v milimetrech - tzn. vnitřní délka obuvi (uvedena na našem e-shopu u každého produktu v popisu).

mereni vnitrni delky obuvi meridlem Plus 12
 

Výsledek:

Pokud jsou obě hodnoty shodné, nadměrek činí 12 mm. Obuv je vhodná.

 

3. OBKRESLENÍ NOŽIČEK

  • Postavte dítě bosou nohou na papír a tužkou mu obkreslete obě nohy. Obkreslete obě nožičky, protože téměř každý člověk má jednu nohu delší a pro určení velikosti dětské obuvi je třeba vycházet z delší nohy.
  • Označte si střed paty a střed nejdelšího prstu nohy a změřte vzdálenost těchto dvou bodů.
  • Pro zjištění potřebné velikosti dětské obuvi je ke změřené délce ještě potřeba připočítat takzvaný nadměrek v délce 10 až 15 mm.
  • Po přičtení nadměrku zjistíte, jaký rozměr má mít vnitřní část botiček.
  • Neváhejte nás kontaktovat a my rádi Vám poradíme.

 

 

Zpět do obchodu